Knapíkův bloczech

Jak se na Hrachách loví sumec....

24.8.2009 NOVINKA Aktualitky, Trvalý odkaz

   Bylo nebylo, ale stalo se to, že několik rybářů vyrazilo do jednoho z kempů na výše uvedenou přehradu s cílem ulovit si toho svého nej kapra, ti ostřílenější se dokonce nebáli ani největšího z velkých - sumce.
Jak už to bývá v partách zvykem,  není o nějaké to pivečko nouze a také nějaká ta kapka kořalky zřejmě padla. Rybáři tahali poměrně v rychlém sledu kapry kolem 50cm, nej asi 58cm, tudíž oproti předpokladu žádný zázrak. Situace se však měla změnit s nadcházejícím večerem a blížící se nocí. Krátce po setmění se Velkému Bédovi rozječel hlásič a intenzita odvíjení vlasce nenechala nikoho na pochybách, že právě tohle je ta ryba a ten záběr, kvůli kterému se tady sešli. Zdolávání, se i přes obrovskou Bédovu sílu protahovalo a nebralo konce. Ryba se prala jako čert, ten houkal povol, ten přitáhni, ten zaber, jen ryba si pořád vedla svou a brzda předla už poněkud tlumenějším tónem. K našemu lovci a jeho poradcům se  vzhledem k jimi vyprodukovanému hluku, funění a nadávkám přidala dobře polovina již takřka dřímající kempu a sledovala souboj, který se zřejmě blížil svému finále. Béda několiktát zapumpoval prutem a začal navádět rybu, která se dosud ještě neukázala, k pozvolnému břehu. Když už se zdálo, že se ryba co nevidět vynoří a bude snadné zdolávání ukončit, stalo něco, co naprosto nikdo neočekával.
    Někdo se ozval se slovy: "Kde máš toho sumce?" a jiný zas hlásil : "Támhle běží po břehu!"  Ryba opustila svůj vodní živel a vyběhla na břeh, kde se po chvíli ukázalo, že se jedná o vcelku zmasilou nutrii, která ale neměla na bližší setkání s rybářem již náladu a na břehu se utrhla a zmizela v blízkém křoví.

Dlužno dodat, že zdolávačka trvala cca 45 minut, ale jaká byla úspěšná nástraha, to bohužel nevím:)

Průměrná známka: 1,60

Komentář ke článku (3)

Parťák v Plzni Revival

13.8.2009 NOVINKA Pro informaci, Trvalý odkaz

   Es war einmal, es war nicht ....

   Bylo nebylo, tak jak už to v pohádkách bývá ...
 
   V tomto případě bylo, nebo lépe byla ... ano byla-nebyla jedna diskuze, která ve své původní podobě a smyslu vydržela více než rok a to jak počtem příspevků, který za dobu jejího trvání přesáhl 15 000, tak i počtem zúčastněných a zapálených diskutérů, kterých by se také našlo povícero. Nebylo samosebou vše bezkonfliktní a bezproblémové, jak už to ve většině diskuzí či otázek tady na MRKu bývá i tady došlo na přestřelky a konfrontace, které však ve svém finále došly až do fáze, která byla zcela neúnosná a to byl začátek konce tohohle pokecu. 
   Jelikož lidé jsou různí a komunikace na netu je něco výrazně odlišného od běžného klábosení kdesi v reálu, kdy nejen slovy ten či onen vyjadřuje své myšlenky, pohnutky a dalšími výrazovými prostředky jsou i tzv. řeč těla a v neposladní řadě pak mimika lidského obličeje. Druhou stranou je to, že podanou informaci vstřebává každý člověk jako originál třeba úplně jiným způsobem a i v závislosti na vlastním aktuálním rozpoložení. Nemyslím si, že by to byl problém pouze téhle debaty, v podobné formě se s tím setkávám na MRKu stále. Snažím se tím naznačit pouze tolik, že při internetových debatách, je třeba přistupovat k napsaným slovům a větám s respektem a hlavně o jejich významu zbytečně nespekulovat. Druhou věcí je pak to, že už pouhé opomenutí smajlíků, několika těček atd. dává napsanému úplně jinou váhu a směřuje to k tomu, že je třeba informaci brát s velkou rezervou. To, že svůj význam má i gramatika, o tom se přesvědčuji na webu dnes a denně, protože mnohdy je to až do očí bijící a někdy i tahle mrška dokáže naprosto změnit původně plánovaný význam napsaného. Druhou pravdou je to, že úroveň psaného projevu dost často naznačí a poodkryje diskutéra více, než je mnohdy zdrávo, ale existují i případy opačné, kdy ne zrovna gramatičtí experti dokáží podávat poměrně zajímavé informace a diskuse s nimi je mnohdy potěšením, za všechny případy snad postačí jeden, tucnak11, prakticky perla za perlou, ale je to dáno i tím, že je původem Polák a tak je jeho problém s češtinou pochopitelný, ale bohužel, příspěvky některých, kteří se tuhle mluvu učili ve školních škamnách, jsou mnohem slabší ... přesto jsem si nidky nedovolil nikoho jakkoli odsoudit jen na základě jednoho či dvou chybně napsaných příspěvků ... po pravdě, v naprosté většině případů je mi to úplně lhostejné a jen se dobře bavím.

   Jak už jsem předeslal v počátku, diskuze se posléze zvrhla až do takové míry, že jsem se ji rozhodl zrušit, což mě později sice mrzelo, ale jak jsem se domníval - bohužel definitivně. Naštěstí se časem ukázalo, že MM dohledal kdesi zálohu prvních asi 12 000 příspěvků, které se tedy zase mohly objevit a nezapadnout tak úplně do ztracena a křemíkového nebe.
 

Komentář ke článku (13666)

Fotky pěkných ryb

6.8.2009 NOVINKA Fotogalerie, Trvalý odkaz

Průměrná známka: 2,10

Fotky kudel

5.8.2009 NOVINKA Fotogalerie, Trvalý odkaz

Jak zjišťuji, fotek ryb, zejména štik, mám pekelně málo, snad letos nějaká přibude ...

Průměrná známka: 1,00

Fotogalerie u vody zachycených živočichů k nahlédnutí ....

5.8.2009 NOVINKA Fotogalerie, Trvalý odkaz

Průměrná známka: 2,00

Komentář ke článku (0)