Knapíkův bloczech

Akce "čistá" Radbuza se vydařila ...

8.7.2009 NOVINKA Pro informaci, Trvalý odkaz

Byl jsem pár dní po zahájení zkusit řeku Radbuzu nedaleko Plzně. Není tomu tak dávno, kdy médii proběhla informace, že projekt čistá Radbuza byl úspěšně dokončen za výrazného přispění dotací z EU.
Níže na fotce můžete vidět, jak výrazně se situace zlepšila. Tohle nemá chybu ... 

Jedná se kanál tekoucí do řeky přímo v Dobřanech mezi mosty a o kvalitě "vody" tohoto pravostranného přítoku si nedělám iluze!


 http://www.regionplzen.cz/zpravodajstvi/aktuality.asp?id=343902

Průměrná známka: 1,38

Komentář ke článku (2)

Jak jsem dostal školení ...

3.7.2009 NOVINKA Chytačky, Trvalý odkaz

   Jelikož už jsem od neděle trpěl abstinenčními příznaky, musel jsem se vykopat k vodě a trošku si zavláčet. Zvolil jsem řeku nedaleko a vyrazil. Než jsem tam došel, přihnala se temná mračna velikosti zaoceánských lodí a neskutečně rychle dokázaly zkompaktnět natolik, že se z nich vysypala pořádná bouřka. Naštěstí jsem to tušil a ve chvíli klidu před bouří jsem se rychle skryl do útrob blízké útulné hospůdky, kde jsem po dobu běsnění živlů urazil dva kousky a po uklidnění chvílemi dost kritické situace za okny jsem opět vyrazil k vodě.
   Svižnou chůzí jsem se za pár minut dostal až tam, kde jsem se chystal s lovem začít a protáhnout vodu pár vybranými exempláři z arsenálu mých nástrah. Jako první jsem do poměrně čisté vody s lehkým nadstavem vhodil na sestavě Catana 7-28g, 0,18mm vlasec na 2500 Stradicu  zámořské provenience dvoupalcové zelenavé kopýtko, které dostalo na daném místě poměrně dost prostoru, ale žádný kontakt se nekonal .  Nástrahu jsem tedy vyměnil za menšího woblírka gloog, kterým jsem v zápětí začal protahovat jedinou tůň v dosahu. První hod vyšel na plano a podobně to vypadalo i na podruhé, ale to se mělo v mžiku změnit. Asi tak vteřinu před tím, něž jsem chtěl zvednou špičku prutu a začít nástrahu přibližovat k hladině, wobler se najednou zastavil, jako by se zakousl do kamene. Trošku jsem prutem zatáhl a začal mazec. Přestože se záběr odehrál cca 2 metry ode mne a v relativně čisté vodě, nezahlédl jsem ani Ň. Ryba se nejprve v docela klidném tempu ode mne proti vodě a zatímco jsem si říkal : " Tak to nebude malý ... ", začala nabírat tempo a silným tahem si brala vlasec z navijáku a nabírala směr kolmo na silný proudný tah, který byl v tomto případě spíše u druhé strany řeky, ale už kousek pode mnou ohraničoval tůňku, kterou jsem prohazoval a blížil se k mému břehu. Ryba mezitím dosáhla za stálého jekotu brzdy hranice proudu a pustila se po vodě dolů. Asi v tu chvíli se moje šance snížily na nulu. Přede mnou relativně hluboká tůň, řeku dělí pro mě nepřekonatelný proud, po zarostlém břehu se za odplouvající rybou vydat nedá  a já si říkám : "Tohle už jsem kdysi zažil a dopadlo to špatně." 
Během necelé minuty doplula ryba do klidnějších patrií u druhého břeho asi 80metrů pode mnou. Tam se její odjezd  zastavil a ryba zřejmě jen neklidně projížděla  klidnější tišinou. Zkoušel jsem co jsem mohl, ale nedokázal jsem svojí sestavou vyvinout jakoukoli sílu, která by dokázala s rybou pohnout a přesvědčit ji, aby se opět vydala proti proudu ke mně do klidnějších vod. Přetahovali jsme se možná další minutu a skoro to vypadalo na remízu,  ale už jen krátce ...  Netrvalo dlouho a já ucítil v prutu lehké drcnutí a najednou bylo všem. Ryba byla pryč, aniž bych ji zahlídnul, rozklepanej jak ratlík jsem vytáhl zplihlý vlasec a na další chytání neměl náladu.
Tentokrát jsem vážně neměl šanci :(( ... ale zážitek to byl jako býk ... tohle se mi stává cca 1 x za deset let  !
Tak snad někdy příště budu mít to štěstí a rybu aspoň kouskem oka zahlédnu, takhle se můžu jen domnívat, že to byl sumec jak tele, ale kdo ví ...  
 

Průměrná známka: 1,50

Komentář ke článku (10)