Knapíkův bloczech

Kukátko do historie

12.2.2010 NOVINKA Fotogalerie, Trvalý odkaz

   Doby již dávno minulé nikdo zpátky nevrátí, ale zapomenout na ně by asi nebylo to úplně pravé oříškové.
 Právě z toho důvodu, že si rád připomenu místa nebo výbavu, se kterou leckdo z nás třeba ještě začínal, vznikla i tato  úvodní stať a musím přiznat, že základním impulsem  pro mě byla fotka jezu v Doudlevcích pořízená v 50-tých letech, při jejímž shlédnutí mi lehce zvlhlo oko.  
    Zároveň budu rád, když omluvíte místy zhoršenou kvalitu snímků tu způsobenou ať již horší kvalitou originálu, nebo jinde zas mojí nestabilní pozicí při fotografování.
    Ačkoli se neřadím mezi znalce a totální fandy rybářské minulosti, pár věcí staršího data výroby se mém okolí vyskytuje a určitě nebude na škodu, když jimi budete moci potěšit svoje oko i Vy.
   Dále bych tady rád představil několik snímků z prostředí vodě a rybařině blízkému. Jak to tak vidím, půjde z mojí strany zejména o fotky několika navijáků, nástrah domácí výroby, možná nějaký ten prutík a přidám asi i několik fotek z akcí cca před padesáti lety.
   Nebudu se samosebou bránit ani zveřejnění Vašich starších fotek v diskusi níže, kde rád přivítám jak všechny tváře z historie přívlače, muškařiny, retra i od jinud ...

Komentář ke článku (3)

Anketa:Jaký je Váš vztah ke stašímu rybářskému náčiní ?
A) Čistě archivní - někde se to povaluje ... 5%
B) Jsem aktivní sběratel ... 34%
C) Dodnes na to chytám ... 16%
D) Absolutně mne to minulo, mám jen nové věci ... 5%
E) Rád se na takové věci kouknu ... 41%
Hlasovalo 44 čtenářů.