Knapíkův bloczech

Odpolední vláčka

3.9.2010 NOVINKA Chytačky, Trvalý odkaz

Protože se mi vzhledem k počasí panujícímu několik posledních dní a neustále zvýšenému průtoku oblíbené pstruhovky nepodařilo zakončit vláčku na P, začaly se u mne projevovat po delší době zase jisté abstinenční příznaky a včera se mi konečně podařilo dokopat se po čase k vodě. 

 K revíru jsem dorazil s vlačákem lehce před pátou a očekával hlavně úlovek nějakého toho okouna, kteří se ve mnou navštívených místech před časem vyskytovali v poměrně slušných počtech i velikostech. Realita byla bohužel všehovšudy taková, že se mi během necelých dvou hodin věnovaných lovu podařilo odlovit jenom dva, z nichž jeden byl vysloveně čeřínkové velikosti. První z nich ulovený na woblera byl poněkud vzrostlejší, ale každopádně do 25cm, což byla dřív spodní hranice tam lovených ryb, inu něco se v průběhu posledních let změnilo i na tomhle revíru…

Prochytal jsem hlavně tři nejnadějnější místa a nic zásadního se nedělo, kromě jednoho neproměněného kontaktu s čímsi neznámým. Popošel jsem pár metrů stranou a pokračoval v pokusech o nějakého toho místního dravčíka. Wobík pro tuto chvíli nahradila guma.

Netrvalo dlouho a dostavil se záběr … Ale jak k němu došlo. Ačkoli je přívlač poměrně aktivní rybolovnou metodou, já zrovna v tu chvíli s nástrahou vůbec nepracoval a počítám, že už dávno ležela na dně, protože jsem zrovna v tu chvíli psal SMS :-) Když mi začalo prut tahat něco z ruky, odhodil jsem mobil a jal se zdolávat. Můj prvotní předpoklad, že by se mohlo jednat o candoše byl brzy vyvrácen a realitou byl bolen cca lehce přes pade. Nástrahu měl šluknutou až na skoro na pytel, ale dala se vcelku snadno vyndat stejně jako ryba samotná. Udělal jsem pár fotek a pustil rybu zpátky. O pár míst vedle jsem zaregistroval při vytahování nástrahy nějaký záblesk a následný zvířený kal se stal důkazem toh, že nějakého dravce se povedlo vydráždit a zároveň asi i poplašit, protože už se ani přes opakované pokusy i výměnu nástrahy neukázal a tak jsem zase popošel dál. Tam se nedělo vcelku nic, takže nastal čas postupného návratu. Během toho jsem se zastavil na místě, kde se mi předtím nějaká ryba zajímala o nástrahu no a na druhý hod tam byla kudla kolem 40cm, pár cvaků foťáku a aniž bych jí tahal ven šla zpět. O pár fleků jsem jsem s rozhodl definitivně svoje snažení zakončit a dát pár posledních hodů. Při jednom z nich směřovanému k převislým větvím příbřežní vrby najednou klepanec, mírný přiseknutí a na prutu ryba. Tentokrát to byl opět bolen cca 55cm, ale pro změnu chycený lépe za kraj tlamy než jeho první příbuzný. Pravda, nějakou extrémní bojovností zrovna dvakrát neoplýval, ale alespoň trošku se snažil bránit. Provedl jsem tedy jeho fotodokumentaci a pustil ho zpátky.

Krátce nato jsem to definitivně zabalil a vyrazil k domovu na smažené bedly. Ve zkratce jsem to zhodnotil jako poměrně podařený výlet, který přinesl po čase nějaké rybky a tentokrát výjimečně žádné utrhané nástrahy. Budu se tam na ně muset zase zajít brzy podívat.
 

Komentář ke článku (0)