Knapíkův bloczech

Velká voda Plzeň Radbuza a Mže červen 2013

10.6.2013 NOVINKA Fotogalerie, Trvalý odkaz

Pár fotek rozvodněné řeky Radbuzy v Plzni Doudlevcích při zhruba dvacetinásobném průtoku a Mže v Radčicích při průtoku cca 54 kubíků/s.

Komentář ke článku (1)

Kníry rostou do světa

17.5.2013 NOVINKA Aktualitky, Trvalý odkaz

  Světlo světa spatřilo ryze pánské uskupení, jež pro své účinkování zvolilo jméno Kníry. Ano, tato výhradně mužská dominanta zdobící tvář nejednoho pána už jede a nebude jistě dlouho trvat a i Vám bude zprostředkován nevšední nejen hudební zážitek spojený se shlédnutím jejich originálního vystoupení. Tzv. šovinistický moustache rock´n´roll není však určen pouze a jen výhradně pro pánské publikum, ale zalíbení v něm našly i leckteré "ženy".

Vyprodaná pramiéra v plzeňském klubu Pod Lampou je více než kvalitní reklama sama o sobě.

!!! SVĚTU KNÍR !!!

http://bandzone.cz/kniry

A ty ženo nezapomínej : "Když nemáš žádný záliby, můžem jít spolu na ryby ..."

Komentář ke článku (2)

Vychajda s mouchou

2.8.2012 NOVINKA Chytačky, Trvalý odkaz

   Včera jsem vyšetřil trochu času a vyrazil jen tak nalehko s mušákem v kraťasech a pantoflích vyzkoušet aktivitu čudel na Mži. No povím Vám, byla to bída s nouzí. Asi hodinu jsem to testoval pod Kalikovákem a úplný prd, ani klep. Tak jsem to vzal směrem dolů po vodě s tím, že dojdu až ke Štruncáku. Cestou jsem zkusil ohrozit oblíbenou trojici tloušťů okolo 50cm, ale jako tradičně jsem neuspěl. Voda při krajích se hemžila čudlama, že jsem se až divil. Když jsem dorazil k dalšímu jezu, měl jsem v rychlosti dva prudký klepance, který jsem bohužel nezaseknul a tak se mým jediným vymušeným úlovkem stal hryzál za břicho. Na úplný závěr jsem pak na mušák prdnul větší jig či spíše streamer na jigový hlavě, který je spíš přívlačovou nástrahou a párkrát ho protáhnul okolo šutru a nechápu jak, ale polknul ho lipan.
Pod jezem se válí něco jako kus norný stěny a mastná skvrna na hladině co chvíli, no žádná velká paráda ...

Komentář ke článku (0)

Švédsko 2012

18.5.2012 NOVINKA Fotogalerie, Trvalý odkaz

Tady se můžete podívat na stručnou fotogalerii z nedávno uskutečněné výpravy za švédskými štikami. Více se dozvíte v článku, který bude snad brzy zveřejněn.

Více zde :

http://www.mrk.cz/clanek.php3?id=1118

Komentář ke článku (71)

Prase na Hrachách

5.5.2011 NOVINKA Aktualitky, Trvalý odkaz

   Nemějte obavy, že jsem se při psaní tohoto krátkého článku, který snad nebude delší, než by mohlo být zdrávo, nechal unést a měl by snad podle svého titulu příslušet spíš do kolonky chovatelství domácího zvířectva, ale vážně tomu tak není a tohle krátké pojednání bude o jednom z nás, členu rybářského svazu a aktivním „rybáři“.

   Tak jsem si tuhle sobotu vyrazil po ránu sednout na pláž přehrady Hracholusky nedaleko hráze, kam si zajdu občas tak nějak pohodově zachytat. Na místě už tou dobou posedávali starší pánové a tak jsem si sednul pár desítek metrů stranou, abych je snad nerušil a vyhnul se tak i případným konfliktům způsobeným přehozením se. Chlapíky jsem, jak už bývá mým zvykem, slušně pozdravil a usadil se tedy nedaleko nich. 

   Nedělo se nic netradičního, občas se vytáhl malý kapřík nebo cejn  a co jsem si všimnul, asi se všechny chycené ryby i vrátily zpátky do vody. Po chvíli jeden z rybářů zasekl a bez většího odporu vytáhl po chvíli nějakou rybu odhadem 40-50cm dlouhou. Na vzdálenost, která nás dělila jsem rybu sice nepoznal ale to, o jaký druh se jedná mi prozradil lovec sám, když zvesela zahlásil : „Bolen na rohlík, toho už jsem dlouho nechytil“ a následovala rána tupým předmětem

   Druhý rybář mu úlovek okouknul, pochválil a vrátil se na své místo.

   Kdybych byl prudší povahy, asi bych neotálel a bez zábran bych dal chlápkovi navzdory jeho věku zcela seriózně po tlamě, nicméně mě nasral jako už dlouho nikdo. 

  Ve vteřině jsem velice hlasitě zahlásil, není-li náhodou třeba právě hájení ?!?! 

   Nato jsem v tu chvíli zaslechl od pána jeho jediná slova a jak asi správně tušíte, nezmohl se na víc, než na rádoby alibistickou výmluvu, že je to přeci škodná. Tím náš dialog skončil a zůstalo už jen u mého monologu, kdy jsem se tomu pánskému přirození pokusil slušně vysvětlit, že jedinou škodnou v dané lokalitě je on a doporučil jsem mu vrácení rybářských papírů a naopak zajištění si papírů na hlavu. Jelikož jsem vážně solidně vypěnil, přešla mě na další chytání jakákoli chuť, sbalil jsem se a před odchodem jsem dědkovi z očí do očí oznámil, že je to masařský prase a s těmito slovy jsem se s ním i rozloučil.

   O tom, že z jara je bolen vcelku snadno lovitelnou rohlíkovou rybou, není třeba vést sporu a v některých lokalitách by nebyl problém nachytat této „škodné“ např. i desítky kusů a jsem přesvědčen o tom, že podobný člověk by si svojí jednoduchou argumentací obhájil zabití a přisvojení si každého z nich. Stejně tak si nedělám iluze o osudech jiných zajímavých ryb ulovených v době hájení, nedosahujících stanovené lovné míry nebo přesahující povolený denní limit úlovků. Ať si říká, kdo chce, co chce, příležitost dělá zloděje a v stejně tak i pytláka a tenhle druh zlodějů s papírama je snad ze všeho nejhorší.

    Ano, je to bezpochyby morální dilema, ke kterému se někdy dostaneme,  jestli si pak např. ponechat pětikilového candáta chyceného 14.6. na mimopstruhové vodě nebo jej se slzou v oku pustit a spokojit se s nezapomenutelným zážitkem. A tenhle duel si v sobě musí vybojovat každý sám. Bohužel pro spoustu lidí je ryba pořád prostě jenom kus masa a obávám se, že ti slušní jsou doposud v menšině L.

     Život mrtvé rybě už nikdo nevrátí a rybářská etika dostala  v sobotu zase jednou pořádně na frak !!!

 

Komentář ke článku (5)

Anketa:Důvodem, proč se tak ten člověk zachoval, byla :
A) Absence mozku 27%
B) Blbost 0%
C) Demence 64%
D) Přesvědčení ? 9%
Hlasovalo 33 čtenářů.